BIDLI holdingPersonalistika

Dopis parťákovi aneb hledám si své alter ego na pozici team leadera makléřů na pobočku BIDLI v Mělníku

Dobrý den,

dále Vám budu tykat. Není to mou nezměrnou drzostí, ale v BIDLI máme firemní úzus, že si tykáme všichni, ano, občas s tím mám dodnes problém, ale učím se.

Proč píšu tento dopis?

Potřebuji k sobě na pobočku parťáka, jelikož se, tady na Mělníku, rozvíjíme velmi dynamicky. Na trhu běhají stovky inzerátů na manažerské pozice, a právě proto, že to vím, ulehčuji tímto práci sobě a rozhodování tobě. Btw. pokud máš rád pracovní svobodu i v personalistice, a to bude v tvém/našem týmu stejně důležité, pak tohle je příklad, jak to u nás funguje. Jasně, že jsem se dohodl s ředitelkou personálního, že mi vydají běžné inzeráty, ale tady u dopisu mi nikdo nediktuje řádky. Mohl jsem tomu nechat volný průběh a čekat, ale pasivní přístup mi nevyhovuje.

Proč právě já píšu tento dopis?

Jsem vedoucí (ředitel/mám na starosti…)  naši místní pobočku a hledám možná právě tebe. V BIDLI funguje, a je to oáza, subordinace a zdravý rozum. Nebudeš mi přidělen z HR, ale najdu si tě, jak píšu výše. My totiž spolu musíme fungovat na denní bázi, kooperovat, krýt si záda.

Momentálně se nováčci (průvodci realitami) musí zaučovat v Praze, což je nezbytné, ale prodlužuje nám to místní integrační proces. Realitám téměř nerozumím. V BIDLI víme a chceme, aby lidé nefungovali stylem “Devět řemesel – desátá bída“, takže ani nemusím imitovat, že bych se v realitách orientoval více než potřebuji ke své práci hypotečního průvodce.

Co od tebe očekávám?

Tady se zdržím obecných frází. Očekávám, že budeš realitám rozumět, to je první, naprosto nepřekročitelná podmínka a budeš za sebou mít dostatek zkušeností. Očekávám, že jsi schopen vybudovat si svůj vlastní tým. Zkrátka jim předávat své zkušenosti, protože slova potahují a příklady táhnou.

Už předem upozorňuji, že tato kombinace je nepřekročitelná. Jsou místa, kde může člověk jeden den “velet” něčemu, za měsíc druhému a být organizačně úspěšný, když umí správné věty typu: Kolk jsi měl schůzek? S kým jsi jednal? Máš správně vyplněnou tabulku rozpracovanosti (oni to nahoře chtěj’)… , a používá věty v korporátu oblíbené.

Tady by to nezafungovalo, asi stejně jako že mohu organizovat chod nemocnice, ale operovat bez diplomu a praxe nemohu, notabene cvičit mladé lékaře.

Co nabízím já za sebe, co můžeš ode mne očekávat?

Nabízím dělnou spolupráci podpořenou třiadvacetiletou manažerskou zkušeností, detail zde. Jdu do naší spolupráce s odhodláním tebe a tvůj tým/část našeho pobočkového týmu bezvýhradně podporovat ve všech obchodních i manažerských aktivitách. Znamená to, že spolu budeme strategicky plánovat, a co si naplánujeme, to si zrealizujeme. Budu ti loajální bez podmínek, pokud to budeš činit ty pro mne. Budu loajální k tvým i mým, rozuměj našim lidem na pobočce. Nebudu o tobě za rohem říkat něco jiného, a budu-li mít výhrady, budeš první, kdo to bude vědět. To samé očekávám od tebe, budeš-li mít výhrady, budu první, kdo to bude vědět, a pak si to říkej, kde chceš.

Mám za sebou jak dobré úspěchy, tak i zajímavá životní poučení (pády na hubu), takže už nemám chuť někoho prudit hloupými nepřiměřenými ambicemi. Prosím, nepleť si to s tím, že nemám ambice. Právě naopak, chtěl bych, abychom vybudovali společně nejlepší pobočku v republice a my budeme nejlepší tandem.

Teď popíšu kousek historie pobočky

K rozhodnutí ji vybudovat došlo v 11/2019. Všechno chce svůj čas, i celková rekonstrukce.

Pravda, to album je trochu pelmel, ale koukni

Jak to tu, na pobočce v Mělníku, vypadá personálně?

Již tu nejsem sám. Předpokládám, že při čtení tohoto dopisu, a pokud půjdeš za mnou si pohovořit o možnostech spolupráce, si pečlivě nastuduješ stránky BIDLI

Profese

  • Průvodce hypotékami: Jirka a já
  • Bidli poradenství: Iva
  • Energetický specialista: Jarka
  • Průvodce nemovitostmi: Marta, David a ode dneška Adéla (všichni v realitní školce u Jana Brábníka na centrále BIDLI na Jindřišské
  • Průvodce investicemi: zatím neobsazeno
  • Průvodce stavbami: zatím neobsazeno
  • Designér nábytku: zatím neobsazeno

Intermezzo

Uf, tak jsem to všechno napsal. Pokud jsi došel/a až sem a říkáš si, že takhle se personální práce nedělá a já vykročil touto prezentací, kam jsem neměl, pak díky za čas, ale v BIDLI často chodíme za běžné hranice, proto je to pro mne “Nejlepší za všech světů“, kde jsem během svého pracovního života byl (pomíjím ČSA v 90. letech – tam to bylo podobné, vzrušující a neortodoxní).

Pokud tě dopis zaujal, ale domníváš se, že to není pro tebe, nebo ještě není pro tebe, nenech se tím odradit, profesně se u nás “vyřádí” skoro každý.

Domníváš-li se, že toto je právě pro tebe a zaujal jsem tě i já, volej a piš.

Jak to bude celé probíhat?

  1. krok – setkání se mnou – jsem první check-point, když nalezneme společnou řeč, přijde
  2. krok – setkáme se během 2 – 3 týdnů s Janem Brábníkem (v divizi to bude potenciálně Tvůj přímý nadřízený) a Lucií Leitnerovou (holdingový regionální ředitel)
  3. krok – uvidíme…

… a na sebe jsem vlastně zapomněl

To, jaká je má úloha v BIDLI, už víš. V soukromí jsem syn, partner, otec, otčím, bratr, strýc a trojnásobný (brzy čtyřnásobný) dědeček. S hudbou jsem zlehka zamrzl, u práce si jsem schopen do sluchátek pouštět Jarka Nohavicu, Plíhala, Queen, ale za tím Sex Pistols, Helloween, prostě puberťák v 80. letech. Mojí vášní je překlad a vydávání historických románů, a taky rád vyrazím s vrstevníky na moře, na jachtu.

Tak pokud jsi tam někde, hledáš i ty parťáka podobného ražení, napiš, jsem tady!

S pozdravem, přáním hezkého dne a ať se daří

Václav Hrbek, 19.5.2020

P.S. Včera jsme vyvěsili označení pobočky